Biegi na orientację kl 2

W dniu 22 maja 2014r. uczniowie drugich klas wojskowych (liceum i technikum) wyruszyli pieszo do Dymarki w celu sprawdzenia się w biegach na orientację. Uczniom przy wyjściu ze szkoły towarzyszyli mgr Katarzyna Sasor-Dyrda i mgr inż. Maciej Bar, a przy Hotelu Dymarka czekała na nich mgr  Renata Lepak. Na hotelowym placu uczniowie otrzymali instrukcje, które miały pomóc im w poruszaniu się po lesie i zostali podzieleni na dwuosobowe grupy. Każda z grup otrzymała do ręki kompas, mapę i kartkę, na której miały odznaczać punkty.

Miejsca, do których mieliśmy dojść miały trzy poziomy trudności i były różnie punktowane. Na mapie znajdowało się 11 punktów, na odwiedzenie których było 110 min., w przypadku kiedy grupa zebrała wszystkie 11 punktów dostawała bonus czasowy w postaci dodatkowych 10 minut. Dodatkowe punkty można było także zdobyć przy zauważeniu innej grupy uczestników biegu na orientację. Nie obyło się również bez zaginięć w lesie i zbaczania z trasy, lecz nad wszystkim czuwała p. mgr Renata Lepak, która pomagała odnaleźć się zaginionym – „obyło się więc bez ofiar”. Po zakończonym biegu, w upalne czwartkowe popołudnie na twarzach uczniów można było zauważyć zmęczenie, ale też i szczęcie z ukończonego i zaliczonego biegu. Droga powrotna była mniej męcząca i znacznie krótsza od zmagań w lesie.

Sylwia Skóra II La