III Edycja Spotkań Naukowo - Technicznych

W dniu 21 marca br. odbyły się w naszej szkole już po raz trzeci Spotkania  Naukowo-Techniczne. Impreza była przeznaczona dla absolwentów gimnazjów Powiatu Łańcuckiego. Celem jej jest upowszechnienie i popularyzowanie nauki a w szczególności najnowszych technologii,  takich jak: programowanie, modelowania 3D, robotyka, mechatronika, czy grafika komputerowa. Oczywiście znalazło się też miejsce  dla zainteresowanych służbami mundurowymi oraz możliwość sprawdzenia swoich predyspozycji w tej dziedzinie.

Program tegorocznych spotkań był wyjątkowo bogaty i obejmował :

- pokaz samoobrony,

- występ mażoretek i występ szkolnego zespołu muzycznego,

- doświadczenia chemiczne i fizyczne,

- prezentacja sprzętu i uzbrojenia przez żołnierzy 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich,

- instruktaż pierwszej pomocy i trening strzelecki,

- quizy i scenki językowe,

- stanowisko urządzeń techniki komputerowej,

- test predyspozycji zawodowych „Jaki zawód jest dla Ciebie idealny?”,

- montaż instalacji elektrycznej pojazdu oraz rozwiązywanie testów komputerowych na prawo jazdy kat. B,

- quizy i ciekawostki geograficzne,

- zajęcia grafiki komputerowej 3D,

- prezentacja sterowania robotami i symulacja lotów modelami zdalnie stertowanymi,

- prezentacja projektów komputerowych CAD wykonanych przez uczniów,

- prezentacja układów pneumatycznych i elektropneumatycznych.

Cieszyliśmy się z bardzo dużego zainteresowania młodzieży gimnazjalnej. W tym roku udział w spotkaniach wzięło ponad 200 uczniów z różnych szkół. Najliczniejszymi grupami młodzieży byli uczniowie Gimnazjum Nr 2 z Łańcuta, Gimnazjum z Białobrzeg, z Czarnej i z Gaci. Ponadto uczniowie z Gimnazjum Nr 1 oraz gimnazjaliści z Rakszawy, Sieteszy, Soniny, Świętoniowej, Rogóżna, Husowa i Woli Małej.

REDAKCJA