Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej 56 Eskadrze Lotniczej WP

17 września 2013 roku Kompania Honorowa naszej szkoły brała udział w uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej 56 Eskadrze Lotniczej WP. Uroczystości odbywały się w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Mrowli. Kompanię stanowili uczniowie klasy 3 Liceum i 2 Technikum. Na czele stanął kadet Patryk Tołoczyński. Apel Poległych prowadził kadet Konrad Rożek. Wartę przy tablicy trzymały Justyna Murzacz, Olga Hammer, Magdalena Adamska, Dominika Okoń. Naszą szkołę reprezentował Pan dyrektor Bogusław Blajer. Grupę przygotowała prof. Renata Lepak.

Po uroczystościach oficjalnych uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 2 w Łańcucie zorganizowali zajęcia „poligonowe” dla podopiecznych ośrodka. Niestety pogoda pokrzyżowała nieco plany – nie udało się przeprowadzić zajęć na terenie stadionu, ale w budynku też było wiele atrakcji. Nasi koledzy z Ośrodka zostali zapoznani z umundurowaniem wojskowym i policyjnym, symbolami i barwami narodowymi. Mogli założyć odzież ochronną, zbudować namiot z pałatek, poznać postawy strzeleckie, zbudować wieżę z manierek. Poznawali także zasady udzielania I pomocy. Wszyscy chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Obiecujemy, że będziemy często odwiedzać naszych przyjaciół z Mrowli i jednocześnie zapraszamy do naszej szkoły.

Film można pooglądać   tutaj