Lekcje teatralne

W dniu 4 października 2013 roku uczniowie klasy 2 TB z naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu  teatralnym zorganizowanym w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie przez artystów teatru z Wrocławia.  Temat spektaklu brzmiał: "Mickiewicz kontra Słowacki". Uczniowie mogli bliżej i lepiej przyjrzeć się dziełom naszych wieszczów narodowych oraz pogłębić wiedzę dotyczącą romantyzmu. Artyści w sposób bardzo ciekawy i nowoczesny przekazali najważniejsze "romantyczne" prawdy moralne. Pokazali świat irracjonalny w przystępny sposób. Starali się udowodnić, że dzieła sprzed ponad 180 lat poruszają tematykę, która nigdy nie traci na ważności.

W dniu 8 października 2013 roku uczniowie klas maturalnych ( 3 LA i 4 TA) uczestniczyli w spektaklu teatralnym "Zdążyć przed Panem Bogiem" zorganizowanym w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie przez Agencję Artystyczną z Kielc. Spektakl oparty był na kanwie wywiadu, który przeprowadziła Hanna Krall z Markiem Edelmanem - jednym z przywódców powstania w getcie warszawskim w 1943 roku. Wstrząsająca relacja o wydarzeniach związanych z eksterminacją Żydów w czasie II wojny światowej stała się dla uczniów ważnym elementem w pogłębianiu wiedzy dotyczącej czasów zagłady.