Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

COROCZNY POLIGON KLAS MUNDUROWYCH.

W dniach 28 maja - 30 maja 2018 roku uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 2 w Łańcucie przebywali na poligonie w Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu. Zajęcia prowadzili żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Uczniowie doskonalili umiejętności z zakresu: musztry, taktyki, terenoznawstwa, pierwszej pomocy oraz obsługi broni. Kluczowymi zajęciami podczas szkolenia, były działania taktyczne w terenie z wykorzystaniem karabinków ASG (Air Soft Gun) oraz strzelanie i działania taktyczne z wykorzystaniem karabinków BERYL z amunicją ćwiczebną.

 

Przykładowy plan dnia:

6:00 - pobudka i higiena osobista.

6:15 - wspólna zaprawa

6:30 - higiena osobista, śniadanie

7:30 - poranny apel, na którym omówione zostały plan dnia i warunki bezpieczeństwa obowiązujące na zajęciach poligonowych.

8:00 - 14:00 – przemieszczanie i szkolenia na punktach nauczania w terenie

14:00 - 16:00 - przerwa obiadowa

16:00 - 19:00 - przemieszczanie i szkolenia na punktach nauczania w terenie

19:00 - 21:30 – kolacja, toaleta wieczorna, obsługa używanego podczas ćwiczeń sprzętu.

21:30 - apel wieczorny

22:00 - cisza nocna

W godzinach 22:00 – 6:00 uczniowie pełnili służbę wartowniczą.

W ostatnim dniu poligonu odbyły się zajęcia sprawdzające zdobytych podczas ćwiczeń umiejętności. Wszyscy uczniowie zakończyli zajęcia poligonowe z pozytywnym wynikiem.

 

Krzysztof Kwolek

 Zdjęcia można pooglądać   tutaj

Joomla Templates - by Joomlage.com