Konkurs „Wojska Górskie Wczoraj i Dziś. Narodowe Siły Rezerwowe Dziś i Jutro"

Dnia 29 listopada w Klubie 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie odbyła się III edycja konkursu wiedzy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Podkarpacia pt. „Wojska Górskie Wczoraj i Dziś. Narodowe Siły Rezerwowe Dziś i Jutro". Do konkursu przystąpiło osiem szkół, łącznie 38 uczestników. Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział zarówno uczniowie liceum, jak i technikum. Z liceum byli to: Olga Hammer, Sebastian Dudek (klasa 3 LA), Dominika Wojtas, Łukasz Gorący (klasa 2 LA), oraz z technikum: Patryk Wojciechowski, Grzegorz Filip, Krzysztof Gosztyła (wszyscy z klasy 4TB) i Mateusz Szpylma (klasa 1 TB). Opiekunem grupy była nauczycielka Maja Papierz-Jucha.

Rywalizacja młodzieży, głównie z klas o profilu wojskowym, odbywała się zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. W kategorii indywidualnej wyróżnienie i nagrodę zdobył uczeń naszej szkoły Patryk Wojciechowski. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Test trwał 50 minut i zawierał 39 pytań, które dotyczyły wojsk górskich, historii brygady i czasów współczesnych. Nad przebiegiem konkursu pieczę sprawowała komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele dowództwa 21 BSP, klubu oraz WKU Rzeszów. W czasie oczekiwania na wyniki uczestników zaproszono na poczęstunek, zwiedzanie Sali Tradycji, pokaz uzbrojenia, występy artystyczne zespołów z Klubu 21 BSP oraz pokaz filmu przedstawiający szkolenie żołnierzy brygady.

Maja Papierz-Jucha