Dzień Patrona 2014

W środę 19 lutego 2014 roku Jan Kochanowski, patron naszej szkoły, obchodził swoje święto. Z tej okazji nie mieliśmy zwykłych zajęć lekcyjnych. Każda klasa miała godzinę wychowawczą poświęconą patronowi szkoły i zakończoną krótkim quizem dotyczącym jego życia i twórczości. Po tych zajęciach spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęły się wybory Miss szkoły. Konkurs przygotowały Panie: Agnieszka Chmura - Ruszel i Magdalena Styś – Litwin. Nieocenionym wodzirejem i prowadzącym był Pan Krzysztof Kwolek. W konkursie wzięło udział 12 uczennic, kandydatkami  do tytułu Miss były: Renata Bober z IV  TB, Justyna Murzacz i Małgorzata Pawluk z klasy III LA, Jowita Socha, Gabriela Tasior, Patrycja Skupień, Paulina Niedziela z klasy II LA, Kinga Sawa, Paulina Kłosowicz, Dominika Cudo z klasy I LA oraz Iwona Romanik i Natalia Strojek z klasy I TB.

Podczas wyborów uczestniczki musiały zaprezentować się  w stroju codziennym i wieczorowym. Po przeprowadzeniu głosowania wśród wszystkich uczniów i nauczycieli ogłoszono wyniki:

I miejsce i tytuł Miss Szkoły zdobyła  Natalia Strojek,

II miejsce i tytuł  I Vice - Miss otrzymała Kinga Sawa,

III miejsce i tytuł  II Vice - Miss przypadł Dominice Cudo.

W czasie przerw w konkursie na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy IV Tb, którzy świetnie zagrali skecze kabaretowe. Pierwszy pt. „ Suszymy, suszymy ”  wykonany  był przez Krzysztofa Galińskiego, Marka Wiśniowskiego, Damiana Lecha i Krzysztofa Gosztyłę  i przedstawiał pracę policyjnej „drogówki”. Drugi, którego tytuł mówi wszystko,  „Co myśli Piotr Żyła?” wykonał  Krzysztofa Gosztyła. Wszyscy byli zaskoczeni wspaniałą grą i talentem aktorskim naszych kolegów.

Dzień patrona był więc bardzo udany i wszystkim przyjemnie upłynął.

Dominika Wojtas i Sylwia Skóra z klasy II La