Pierwszy dzień wiosny

Dnia 21 marca 2014 przywitaliśmy wiosnę. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował szereg zabaw i konkursów.

Pierwszy odbył się konkurs międzyklasowy w następujących konkurencjach:

1. Konkursy sprawnościowe, m. in. bieganie z jajkiem na łyżeczce, jedzenie chrupek na czas, konkurs siłaczy (spacer farmera), hokej, picie wody przez słomkę, hula - hop, skakanka. W tej konkurencji pierwsze miejsce zajęła klasa 2TB, drugie klasa 2LA, trzecie klasa 1TB ,czwarte klasa 1LA, piąte klasa  2TA, ostatnia była klasa 3TA.
  2. Dla klas maturalnych w tym czasie odbyły się Targi Maturzystów – kilka uczelni wyższych zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną i zachęcało uczniów do wyboru ich szkół.
  3. Po konkursie międzyklasowym i Targach Maturzystów młodzież mogła wybrać według swoich zainteresowań poszczególne konkurencje i zabawy:

- mecz siatkówki – turniej reprezentacji poziomów klas.

I miejsce – klasy trzecie

II miejsce – klasy pierwsze

III miejsce – klasy czwarte

IV miejsce – klasy drugie

- turniej tenisa stołowego – turniej chłopców wygrał Przemysław Pyda 3LA,  turniej    mini-dziewcząt wygrała Magdalena Józefczyk 1TB. Następnie   Magdalena Józefczyk wygrała w finale z Przemysławem Pydą.

I miejsce – Józefczyk Magdalena 1TB

II miejsce – Pyda Przemysław 3 LA

III miejsce – Pusz Mateusz 2TB

- turniej strzelecki – tradycyjnie odbył się też konkurs strzelecki w strzelaniu do celu. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Klasy mundurowe – Krystian Krawiec 1TB

Klasy cywilne – Karol Urban IIA

Nauczyciele –  mgr Grzegorz Kolasa

- turniej gier komputerowych – CS – gra drużynowa

I miejsce 1TB – Grabowiec Ł., Włodyka W., Cierpisz K., Paczocha R., Stopyra G.

II miejsce 4TB – Lech D., Misztal M., Gosztyła K., Szewc R., Łyko M.

III miejsce 3TB – Cisek M., Krzanowski A., Stempak R., Rosół P., Ślączka P.

- randka w ciemno – przygotowana przez klasę ITB, prowadzona przez Patrycję Kuduk. W I serii wybierał Jakub Krupa 2LA – wybierane były Paulina Niedziela, Paulina Kwiecień, Angelika Wilczak z 2LA, w II serii wybierała Małgorzata Pawluk 3LA – wybierani byli Patryk Niezgoda, Alan Ćwikła, Bartłomiej Balawender z 3LA.

Dzień wiosny wpisał się na stałe w kalendarz imprez szkolnych i stanowi ciekawą odskocznię od rutyny codzienności.