Turniej dla szkół gimnazjalnych

29 kwietnia 2014 roku odbył się turniej piłki nożnej dla szkół gimnazjalnych pod hasłem „Młodzi nie tylko kibicują ale i grają”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Zespołu Szkół Nr 2 w Łańcucie „Śruby” i nasza szkoła. Była to trzecia edycja i jak co roku rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

W turnieju, który odbył się na boisku „Orlika” w Łańcucie wzięły udział: Gimnazjum Nr1 z Łańcuta, Gimnazjum z Kosiny, Gimnazjum z Krzemienicy, Gimnazjum Nr2 z Łańcuta, Gimnazjum z Białobrzeg i Gimnazjum z Wysokiej. Młodzi chłopcy zaprezentowali wysoki poziom sportowy, grali bardzo ambitnie od pierwszego do ostatniego gwizdka, ale wszystko odbyło się w duchu fair play. Padło wiele bramek, emocji było co nie miara i mnóstwo radości.

W finale po zaciętym meczu i rzutach karnych zwycięstwo odniosła drużyna Gimnazjum Nr 2 z Łańcuta. Tak wyglądała klasyfikacja końcowa wszystkich drużyn biorących udział w turnieju:

I miejsce – Gimnazjum Nr 2 z Łańcuta

II miejsce -  Gimnazjum z Kosiny

III miejsce - Gimnazjum z Białobrzeg

IV miejsce -  Gimnazjum Nr1 z Łańcuta

V miejsce -  Gimnazjum z Wysokiej

VI miejsce -  Gimnazjum z Krzemienicy.

Drużyny z miejsc I-III otrzymały okazałe puchary oraz nagrody meczowe - piłki. Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy. Najlepszym zawodnikiem został Trojnar Dominik (Kosina), najlepszym strzelcem Bosak Michał (Białobrzegi), najlepszym bramkarzem okazał się Wróbel Bartłomiej (Gimnazjum Nr 2 Łańcut). Trójka wyróżnionych zawodników otrzymała dyplomy, pamiątkowe statuetki oraz nagrody meczowe.

Turniej przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły: mgr A. Reszytyło, mgr J. Kaszuba, mgr J. Słomski i mgr M. Surówka. W organizacji turnieju Stowarzyszeniu i Zespołowi Szkół Nr 2 pomogło Starostwo Powiatowe, które ufundowało puchary i statuetki. Wszystkim dziękujemy i gratulujemy i oczywiście zapraszamy za rok na czwartą już edycję turnieju.

Ze sportowym pozdrowieniem - organizatorzy