Szkolny konkurs poezji i prozy rosyjskiej

W środę 21.05.14r. odbył się Szkolny Konkurs Poezji i Prozy Rosyjskiej przygotowany przez p. Małgorzatę Korzystka i grupę chętnych uczniów. Celem konkursu była popularyzacja języka rosyjskiego, zainteresowanie literaturą rosyjską i rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów. W zmaganiach udział wzięło 10 osób, które zaprezentowały różnorodny repertuar. Całość poprowadziła Sylwia Skóra uczennica klasy 2LA.

Jury w składzie p. M. Korzystka oraz p. M. Papierz-Jucha wyłoniło zwycięzców:

1. miejsce zdobyła Dominika Wojtas z klasy 2LA za piękną interpretację wiersza „ Zimniaja daroga”.
  2. miejsce zajął  Vitaliy Melnyk z klasy 3A, który recytował wiersz o przyjaźni człowieka i psa.
  3. miejsce przypadło uczennicy klasy 1LA Dianie Pawłowiec za wiersz o Petersburgu. Diana została też „Faworytem publiczności”

Przyznano 2 wyróżnienia. Otrzymały je Karolina Bartnik z klasy 1LA i duet Paulina Niedziela i Wioletta Stachurska z klasy 2LA. Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy, słodycze i oceny celujące z języka rosyjskiego.

Małgorzata Korzystka

konkurs r 01   konkurs r 02  konkurs r 03  konkurs r 04