Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 16.10.2014 nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w ramach programu Bezpieczna Droga do Szkoły. Zajęcia rozpoczęły się od pokazu akcji ratowniczej przygotowanego przez strażaków  Komendy Powiatowej Staży Pożarnej w Łańcucie. Pokaz był bardzo widowiskowy. Uczniowie obejrzeli, jak strażacy pracują przy prawdziwych wypadkach – zaprezentowano działania przy wyjmowaniu z pojazdu osób poszkodowanych.

W ciągu kilku minut, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, strażacy z wraku samochodu bezpiecznie wyjęli „nieprzytomnego kierowcę”. Następnie przypomniano uczniom zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej i zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogli spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Przypomniano także o niebezpiecznym działaniu tlenku węgla , o czym  informował st. kpt. Piotr Glac. Ponieważ drogę do szkoły coraz częściej uczniowie pokonują samochodami, o zasadach bezpiecznej jazdy opowiadała sierż. Karolina Dykas z Powiatowej Komendy Policji w Łańcucie. Przestrzegała ona także uczniów przed używkami. Nad całością projektu czuwali P. Jacek Janiszewski – koordynator programu i P. Krystyna Gruca – Naczelnik Wydziału Edukacji Spraw Społecznych w Łańcucie.

Program Bezpieczna Droga do Szkoły to ciekawa i potrzebna akcja, która w praktyczny sposób uczy bezpieczeństwa i doskonale dociera do młodych ludzi.

REDAKCJA