Miejsca pamięci bohaterów

Miejsca upamiętniające bohaterską śmierć Polaków powinny być otoczone szczególną troską. Pamiętamy o tych, którzy w obronie Ojczyzny oddali swoje życie. W okresie poprzedzającym  dzień Wszystkich Świętych odwiedzamy miejsca upamiętniające tragiczne wydarzenia z czasów wojny.

Uczniowie klasy 1 i 2 Liceum udali się na ul. Bohaterów w Łańcucie, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca rozstrzelanie 10 Polaków. Wydarzenie to miało miejsce 5 marca 1943 roku. Klasy starsze uczestniczyły w odsłonięciu tablicy w ubiegłym roku. Klasy pierwsze zapoznały się z historią tego miejsca i ze wspomnieniami pani Wawrzkiewicz, która była naocznym świadkiem tragicznego wydarzenia. Ze szkoły na ulicę Bohaterów mieliśmy do pokonania ok. 3 km. Po drodze utrwalaliśmy wiadomości z topografii – pomiary odległości w różnym ukształtowaniu terenu, wyznaczanie azymutów, szkicowanie trasy marszu.

Opiekun grupy: Renata Lepak