Dzień Niepodległości

Dnia 7 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. Montaż słowno – muzyczny zaprezentowali uczniowie z klasy 1 LA i 2 LA: Kinga Giela, Partycja Sycz, Natalia Kalamarz, Dawid Banaś, Maciej Frączek, Karol Sobina Kacper Szybiak. Młodzież zgromadzona na sali w skupieniu wysłuchała pięknych recytacji tekstów oraz pieśni patriotycznych, które wprowadzały podniosły nastrój, tak ważny w tym dniu. Z tym samym programem artystycznym wystąpili nasi uczniowie w dniu 9 listopada w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie - Podzwierzyńcu.

Pani dyrektor MDK- u Filii Podzwierzyniec, Dorota Chudzik poprosiła naszą szkołę o pomoc w przygotowaniu Koncertu Niepodległościowego w niedzielę poprzedzającą dzień 11 listopada. Wśród zaproszonych gości był burmistrz miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, ksiądz proboszcz parafii Łańcut - Podzwierzyniec Alojzy Szwed, ksiądz katecheta Damian Wierdak oraz sekretarz Powiatu Łańcuckiego Robert Kochman. W programie wystąpiła Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Łańcuta, Chór ALCANTO z Albigowej, Maria Dobrzańska -Krauz ( emerytowany nauczyciel naszej szkoły) z recytacją wiersza oraz nasi uczniowie z montażem słowno - muzycznym wspomnianym wcześniej. Młodzież zaprezentowała się tak, jak przystało na uczniów klasy wojskowej - poważni, skupieni, godnie reprezentujący szkołę. Wykonanie uczniów zostało nagrodzone długimi brawami.

Aneta Gawaluch