„Bezpieczna droga do szkoły”

Pokazy ratownictwa medycznego i nauka pierwszej pomocy towarzyszyły spotkaniu „Bezpieczna Droga do Szkoły”, które zorganizowano w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. K. Makuszyńskiego w  Mrowli. Szkoła nasza od wielu lat współpracuje z tą placówką. Uczniowie klas mundurowych brali udział w akcji organizowanej przez koordynatora generalnego do spraw akcji „Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje” oraz „Bezpieczna Droga do Szkoły” Jakuba Janiszewskiego.  Uczniowie Ośrodka  zgromadzili się w hali sportowej. W czasie spotkania odbyły się pokazy ratownictwa medycznego, nauka pierwszej pomocy, pogadanka połączona z wizualizacją na temat bezpieczeństwa na drodze i w czasie wykonywania codziennych czynności. Były również gry, zabawy, wspólne śpiewanie. Wszyscy dobrze się bawili, ale również sporo się nauczyli i przećwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w zajęciach u naszych przyjaciół z Mrowli. Mamy nadzieję, że niebawem znowu się spotkamy.