Odwiedziny w jednostce

5 grudnia 2014 roku, podhalańczycy z 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich imienia gen. bryg. Józefa Kustronia z Rzeszowa, obchodzili swoje święto. Z tej okazji delegacja klas mundurowych złożyła na ręce dowódcy ppłk. Tomasza Gdaka serdeczne życzenia. Następnie uczniowie klas 1 LA, 1 LB i 3 TB uczestniczyli w Dniu Otwartym koszar. Niektórzy próbowali swoich sił na ścianie wspinaczkowej, inni zapoznawali się ze sprzętem  wojskowym będącym na wyposażeniu jednostki. Można było doskonalić umiejętności udzielania pierwszej pomocy i strzelania z wojskowych trenażerów. O godz. 12.00 rozpoczął się uroczysty apel, na który przybyli zaproszeni goście, a wśród nich Dowódca Brygady gen. bryg. Wojciech Kucharski, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, byli dowódcy brygady i batalionu, komendanci instytucji wojskowych, przedstawiciele służb mundurowych oraz dowódcy jednostek brygady.

Główną częścią uroczystości było odczytanie rozkazów i decyzji oraz wręczenie wyróżnień dla żołnierzy, pracowników wojska jak i gości. Żołnierze otrzymali Gwiazdy Afganistanu, odznaczenia za długoletnią służbę, Srebrne i Brązowe Medale Za Zasługi Dla Obronności Kraju oraz Srebrne i Brązowe Medale Siły Zbrojne W Służbie Ojczyzny. Ponadto na podstawie Decyzji Ministra Obrony Narodowej st. szer. Dariusz Liszka otrzymał wojskową odznakę „Za Rany i Kontuzje”. Następnie przedstawiciele Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, zgodnie z uchwałą kapituły, odznaczyli sztandar jednostki złota odznaką „Za Zasługi Dla Żołnierzy Wojska Polskiego”.

Pan dyrektor naszej szkoły również otrzymał wyróżnienie – okolicznościowy ryngraf za wzorową wieloletnią współpracę pomiędzy Zespołem Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie a 1 Batalionem Strzelców Podhalańskich. Apel zamknęła defilada poddziałów, którą poprzedził dynamiczny pokaz wyszkolenia podhalańczyków.

Opiekun grupy: Renata Lepak