Konkurs Wiedzy Technicznej - Jarosław 2014/2015

„Sapere Aude” - Konkurs inny niż wszystkie

Organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej „Sapere Aude” jest Podkarpacki Kurator Oświaty, a współorganizatorem Stowarzyszenie Nauka i Rozwój  zaś gospodarzem Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Przebiega on w kilku etapach, podczas których uczniowie rozwiązują zadania i wykazują się wiedzą z zakresu matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz szeroko rozumianej techniki. Konkurs Wiedzy Technicznej „Sapere Aude” wyróżnia się wysokim poziomem merytorycznym, profesjonalizmem i miłą atmosferą.

Jak co roku, rywalizacja przyciąga wielu zafascynowanych myślą techniczną uczestników. W tegorocznej edycji etapu szkolnego wzięło udział 19 uczniów naszej szkoły. Do drugiego etapu, który odbył się 27 stycznia w ZSTiO w Jarosławiu zakwalifikowało się trzech mających najwyższą liczbę punktów: Kędziora Marcin i  Rosół Dominik z IV TA  oraz Peszek Bartosz z III TA. W  finale, który odbędzie się  5 marca w siedzibie organizatora, weźmie udział 40 uczniów,  a wśród nich  Bartosz Peszek   i Dominik Rosół.

Gratulujemy Naszym Uczniom dotychczasowych osiągnięć i trzymamy kciuki podczas zmagań finałowych konkursu.