„Kto mi dał skrzydła, kto mię odział pióry
I tak wysoko postawił, że z góry
Wszystek świat widzę, a sam, jako trzeba,
Tykam się nieba? „

J. Kochanowski

Dnia 25 lutego 2015 roku obchodziliśmy święto naszej szkoły. W tym roku uroczystości Dnia Patrona odbyły się w niedawno otwartej Filii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie na Podzwierzyńcu. Obchody zapoczątkowała Msza Święta, która odbyła się w kościele parafialnym Łańcut - Podzwierzyniec. Mszę celebrował ksiądz proboszcz tutejszej parafii - Alojzy Szwed oraz wikary - ksiądz Damian Wierdak. Po zakończonym nabożeństwie wszyscy zwartą grupą, z Pocztem Sztandarowym Szkoły na czele, przeszliśmy do Filii MDK- u. Dyrektor szkoły uroczyście powitał wszystkich gości, nauczycieli i uczniów. Wśród zaproszonych gości honorowe miejsca zajęli: Wicestarosta Powiatu Łańcuckiego Barbara Pilawa - Krauz, Naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Gruca, Zastępca Komendanta Policji w Łańcucie kom. Grzegorz Błaszczyk, por. Łukasz Misiora z I Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno- muzyczny dotyczący życia i twórczości Jana Kochanowskiego, następnie mażoretki pokazały swój układ taneczny. Uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć i wysłuchać prezentacji multimedialnej, będącej swoistym kalendarzem z życia szkoły. Ciekawym elementem tego dnia był pokaz mody "Strój nauczyciela". Uczniowie przebrali się za nauczycieli poszczególnych przedmiotów w taki sposób, aby "z przymrużeniem oka" ukazać specyfikę nauczanego przez nich przedmiotu. Ostatnim punktem programu było uroczyste wręczenie awansów uczniom klas wojskowych i policyjnych.

REDAKCJA