Pierwszy dzień wiosny

W dniu 20 marca br. w naszej szkole obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Jak co roku dzień ten był wyjątkowy i każdy mógł wybrać coś dla siebie spośród różnych ciekawych propozycji. O godzinie 9.00 rozpoczęliśmy przygotowane wcześniej przez Samorząd Uczniowski zabawy.

Jako pierwsze  zostały przeprowadzone zawody strongmenów. Każdy z uczestników musiał wykonać trzy konkurencje: podciąganie na drążku, wyciskanie sztangi leżąc oraz trzymanie na czas ciężarków w wysokości barkowej. Każda z tych konkurencji była niesamowicie męcząca, jednak wszyscy uczestnicy spisali się na medal. Po zaciętej rywalizacji konkurs wygrał Maciej Sereda, II miejsce zajął Krystian Miazga a III Konrad Bąk.

W następnym zadaniu brali udział nauczyciele naszej szkoły. Dziewięciu nauczycieli zostało podzielonych na 3-osobowe zespoły, którym zostało zadane po jedenaście trudnych pytań. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna w składzie P.  Magdalena Styś - Litwin, P. Maja Papierz-Jucha oraz P. Marta Lasek. Panie udzieliły odpowiedzi na wszystkie pytania i aż 10 z nich było prawidłowych.

Udanym punktem programu, niezwykle emocjonującym – dzięki prowadzącemu – P. Kwolkowi były licytacje, między innymi: plakatu siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów z ich autografami, wykonania profesjonalnego makijażu, bezcennego miejsca parkingowego Pana dyrektora i Pani wicedyrektor, pysznego tygodniowego lanczu przyrządzanego  przez P. Styś- Litwin, niesamowitych przejazdów na trasie Łańcut - Rzeszów z P. Surówką, P. Kaszubą oraz P. Słomskim, kilku karnetów na siłownię i myjnię samochodową  oraz ozdob wielkanocnych.

Dodatkowo można było zakupić smakołyki „domowej roboty” i zrobić zdjęcia w foto-budce. Dla klas maturalnych w tym czasie odbyły się Targi Maturzystów - kilka uczelni wyższych zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną i zachęcało uczniów do wyboru ich szkół. Można było także obejrzeć niezwykłe zaćmienie słońca pod czujnym okiem P. Kloc. Wszystkie uzyskane środki finansowe zostaną przekazane na zakup nowego sztandaru szkoły. Ten wyjątkowy dzień była bardzo ciekawy, wesoły i przyjemny. Dopisywały nam świetne humory i dobra zabawa. Oby częściej takie radosne dni gościły w Naszej Szkole.

Gabriela i Sabina z kl. II La