Wspólnie przeciw białaczce

25 marca br. w naszej szkole wraz z fundacją DKMS zorganizowaliśmy akcję "Szkoły wspólnie przeciw białaczce". Koordynacją wszystkich działań zajęły się Panie Agnieszka Chmura – Ruszel, Maja Papierz – Jucha i Magdalena Styś - Litwin. Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie tego przedsięwzięcia by zwiększyć szanse na znalezienie dawców dla pacjentów. Teraz już duża część społeczności szkolnej wie, że wystarczy tylko chwila aby sią zarejestrować i zwiększyć szanse na uratowanie życia osobom chorym na białaczkę. Dzięki świadomości, jak ważne jest pomaganie innym, udało nam się zarejestrować 71 potencjalnych dawców. Pracowaliśmy od godziny 9 do 15 a w rejestracji pomagało nam 12 wolontariuszy: uczennica klasy 3 LA Gabriela Stadnik i uczniowie klasy 4 TB: Patryk Buszta, Krystian Cholewa, Paulina Czaja, Sylwester Gałuszka, Konrad Hryń, Krzysztof Kowalik, Adrian Krzanowski, Mateusz Krzanowski, Konrad Łazowski, Przemysław Ruszel, Rafał Stempak.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY NAM POMAGALI I WZIĘLI UDZIAŁ W NASZEJ AKCJI!

MPJ