„Młodzi nie tylko kibicują ale i grają”

( IV edycja turnieju piłki nożnej dla szkół gimnazjalnych)

24 kwietnia 2015 roku odbył się turniej piłki nożnej dla szkół gimnazjalnych pod hasłem „Młodzi nie tylko kibicują ale i grają”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Zespołu Szkół Nr 2 w Łańcucie „Śruby” i nasza szkoła. Była to już czwarta edycja tej imprezy i jak co roku rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

W turnieju, który odbył się na boisku „Orlika” w Łańcucie uczestniczyło pięć szkół gimnazjalnych z regionu: Gimnazjum Nr1 z Łańcuta, Gimnazjum z Kosiny, Gimnazjum z Krzemienicy, Gimnazjum z Białobrzeg i Gimnazjum z Rakszawy. Młodzi chłopcy zaprezentowali wysoki poziom sportowy, grali bardzo ambitnie od pierwszego do ostatniego gwizdka, ale wszystko odbyło się w duchu fair play. Mecze obfitowały w ciekawe sytuacje, piękne bramki i wspaniałe robinsonady bramkarzy.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Gimnazjum Nr 1 z Łańcuta. – wygrali oni wszystkie mecze nie pozostawiając rywalom żadnych złudzeń. Tak wyglądała klasyfikacja końcowa wszystkich drużyn biorących udział w turnieju:

I miejsce – Gimnazjum Nr 1 z Łańcuta

II miejsce -  Gimnazjum z Białobrzeg

III miejsce - Gimnazjum z Rakszawy

IV miejsce - Gimnazjum z Kosiny

V miejsce - Gimnazjum z Krzemienicy.

Drużyny z miejsc I-III otrzymały okazałe puchary oraz nagrody rzeczowe – profesjonalne futbolówki. Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Dariusz Witko (Gimnazjum Nr 1 z Łańcuta), najlepszym strzelcem Jakub Baran (Gimnazjum Nr 1 z Łańcuta), najlepszym bramkarzem okazał się Radosław Piątek (Gimnazjum z Rakszawy). Trójka wyróżnionych zawodników otrzymała dyplomy, pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Turniej przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły:

mgr J. Słomski i mgr M. Surówka. W organizacji turnieju Stowarzyszeniu i Zespołowi Szkół Nr 2 pomogły Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Łańcuta, które ufundowały puchary i nagrody rzeczowe. Wszystkim serdecznie dziękujemy, jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i oczywiście  zapraszamy za rok na piątą już edycję turnieju.