Kurs strzelecki

21 maja 2015 roku grupa uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie odbyła szkolenie strzeleckie na Strzelnicy Myśliwskiej w Borze. Szkolenie prowadzone było przez „Specjalistyczne Szkolenia Strzeleckie Red Point Tomasz Szczyrek”.

Zajęcia obejmowały szkolenie podstawowe z zakresu posługiwania się bronią palną długą i krótką.

Kadeci strzelali z:

- 5,56 mm Mini Beryl (będący na wyposażeniu Wojska Polskiego),

- 5,56 mm M-4 (system broni na wyposażeniu państw NATO, m.in. armii Stanów Zjednoczonych, oraz jednostek specjalnych wojska i policji),

- 12/76 strzelba bojowa typu "PUMP ACTION",

- 9 mm GLOCK,  9 mm WALTHER P99. (pistolety używane przez policję),

- 5,6 mm Mp-5 (system broni używany przez jednostki specjalne policji i wojska).

Ilość zużytej amunicji:

- 5,56x45 (BERYL i M4) - po 15 sztuk na karabinek (razem 30 szt.)

- 9 x19 (glock i walther) - po 15 sztuk na pistolet (razem 30 szt.)

- 12/70 (strzelba bojowa) - 10 szt.

- 5,6 - (MP-5) - 25 szt.

Możliwość uczestniczenia w tego typu zajęciach była dla nas ogromnym przeżyciem. Wszyscy zaliczyli strzelanie z wynikiem pozytywnym i otrzymają certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.

Zdjęcia: Renata Lepak