Przysięga klas mundurowych

25 września 2015 roku miała miejsce Przysięga uczniów klas pierwszych. To już 15. taka uroczystość w naszej szkole. Tym razem miała nieco inny charakter – ze względu na padający deszcz  cała  uroczystość odbyła się w Kościele Farnym w Łańcucie. Na uroczystość przybyli: Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, Wicestarosta Łańcucki Barbara Pilawa – Kraus, przedstawicielka Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha, Naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Gruca, Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Marcin Żal, Komendant Powiatowy Policji nadkom. Andrzej Żygadło, Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej bryg. mgr inż. Jacek Rejman, kpt.  Janusz Pająk z 1 batalionu strzelców podhalańskich, płk. Jan Wojtyna, przedstawiciel Podkarpackiego Kuratora Oświaty Marek Kondziołka, Dyrektor Bursy Szkolnej Józef Ruszel, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Andrzej Piechowski oraz kapłani – ks. prałat Władysław Kenar i ks. prałat Tadeusz Kocór.

Na uroczystej Mszy Św. odprawionej przez kapelana klas mundurowych Zespołu Szkół nr 2 – księdza majora Mariana Homę, w asyście księdza proboszcza parafii Podzwierzyniec Alojzego Szweda dokonano poświęcenia nowego sztandaru naszej szkoły. Fundatorów sztandaru reprezentowali:  Starosta Powiatu Łańcuckiego Adam Krzysztoń i przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju Zespołu Szkół nr 2: Pani Magdalena Styś – Litwin i  Pan Dariusz Dziki. Sztandar został przekazany na ręce dyrektora szkoły Pana Bogusława Blajera. Następnie z rąk dyrektora sztandar przejęli uczniowie szkoły. Poczet Sztandarowy występował w składzie: Sabina Biedka, Gabriela Myśliwiec i Kacper Szybiak. Po tym wzniosłym wydarzeniu nastąpiła uroczysta Przysięga uczniów klas pierwszych. Słowa przysięgi były następujące:

Ja, uczeń klasy wojskowej i policyjnej, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic, strzec honoru kadeta polskiego, bronić dobrego imienia ucznia szkoły, pilnie i z zaangażowaniem zdobywać wiedzę i umiejętności, służyć bliźnim w potrzebie, nigdy nie zawieść pokładanych we mnie nadziei. Tak mi dopomóż Bóg.

Przysięgę na sztandar składali: Roksana Bobak, Aleksandra Niemiec, Kamil Wysocki i Daniel Majcher. Następnie ksiądz kapelan pobłogosławił składających Przysięgę.

Prowadzącym uroczystość był Krzysztof Galiński – ubiegłoroczny absolwent Technikum Teleinformatycznego naszej szkoły. Kompania Honorowa złożona z uczniów klasy 3 Liceum występowała pod dowództwem Katarzyny Stawarz.

R. Lepak