OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI DWIE DEKADY HISTORII

III edycja Konkursu 2015/2016

Konkurs ma na celu upowszechnienie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej wiedzy na temat historii najnowszej Polski, przybliżenie polskiego dziedzictwa historycznego i polskiego dorobku kulturowego.

Zakres tematyczny konkursu obejmuje okres historii Polski lat 1970–1990. Konkurs jest trójstopniowy, składa się z trzech etapów – szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego.

ETAP SZKOLNY

Pierwszy etap konkursu odbył się 25 listopada 2015 roku o godzinie 10.00 we wszystkich szkołach, które zgłosiły się do udziału w konkursie. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu składającego się z pytań zamkniętych o różnym stopniu trudności. Do drugiego etapu konkursu awansuje dwóch uczniów, którzy w szkolnym etapie konkursu uzyskali najwyższe liczby punktów.  Do etapu szkolnego w Zespole Szkół Nr2 zgłosiło się dziewięciu uczniów. Największą ilość punktów zdobyli:

1.Ewa Pawliszak – klasa 2LA

2.Wioletta Cebula – klasa 2LB

3.Karol Sobina – klasa 2LA

WYCIECZKA INTEGRACYJNA DO GDAŃSKA

Laureaci eliminacji wojewódzkich w nagrodę przyjadą do Gdańska na wizytę studyjną (między drugim a trzecim etapem konkursu). Celem wizyty będzie poznanie miejsc związanych z historią „Solidarności”, a także integracja członków poszczególnych drużyn wojewódzkich.

NAGRODY III EDYCJI KONKURSU OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI. DWIE DEKADY HISTORII

Nagrody przyznawane są drużynowo i przypadają drużynie, która zgromadzi największą liczbę punktów. Nagrodą dla laureatów etapu wojewódzkiego będzie udział w dwudniowej wizycie studyjnej w Gdańsku.

Nagrodami za I miejsce w ogólnopolskim finale będą:

1. Promesa indeksu na studia;
  2. Publikacje Instytutu Pamięci Narodowej;
  3. Stypendia naukowe.

Nagrodami za II i III miejsce w ogólnopolskim finale będą:

1. Publikacje Instytutu Pamięci Narodowej;
  2. Stypendia naukowe.