SZKOLENIE SURVIVALOWE

Dnia 5 grudnia 2015 roku w Naszej Szkole rozpoczęliśmy SZKOLENIA SURVIVALOWE. Pierwszymi uczestnikami „SZKOŁY PRZETRWANIA” byli uczniowie klasy 2 LA. Plan szkolenia był następujący.

• Ø7:00 odprawa szkoleniowa:

Odprawa polegała na omówieniu warunków bezpieczeństwa i zasad obowiązujących podczas przebywania w terenie i weryfikacji umiejętności z podziałem na grupy. Następnie zostało sprawdzone i wydane niezbędne wyposażenie takie jak: niezbędniki, kompasy, maski gazowe, apteczki, pałatki(OP-1), łopatki piechoty. Po kilku zdaniach instruktorów nastąpiło wyjście w teren.

• Ø8:00 – 14:25 szkolenie terenowe:

Szkolenie miało na celu nabycie przez uczestników podstawowych umiejętności:

- rozniecanie ognia różnymi sposobami(za pomocą krzesiwa, podpałki, baterii, itp.)

- rodzaje ognisk (ognisko trwałe, ognisko „T”, ognisko,  „wigwam”,itp.)

- przyrządzenie ciepłego posiłku.

- pozyskiwanie wody różnymi sposobami(destylarka słoneczna, torba transpiracyjna)

- uzdatnianie wody

- transport rannego (wykonanie noszy do transportu rannego)

- organizacja schronienia(rodzaje schronień)

- zasady budowy schronienia

Survival zakończył się zawodami strzeleckimi.

• Ø15:15 – Zakończenie szkolenia.

Adam Kiełb