KOLEJNE ŚWĘTO I BATALIONU STRZELCÓW PODHALAŃSKICH Z NASZYM UDZIAŁEM

Tradycyjnie już 4 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Święcie Batalionu. Do jednostki wojskowej w Rzeszowie udali się kadeci z klas 1LA, 1TB, 2TB, 2LA i 3TB pod opieką p. Renaty Lepak i p. Małgorzaty Korzystki .Wspierał nas również fachową pomocą ojciec jednego z naszych uczniów  p. Zbigniew Krawiec.

Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzania stanowisk przygotowanych na hali – były to różne rodzaje broni, sprzęt pierwszej pomocy, czy elementy umundurowania. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się zgromadzone na zewnątrz pojazdy opancerzone, o których z pasją opowiadali ich kierowcy. Było też dużo chętnych, aby wdrapać się na rosomaka, czy  usiąść za jego sterami.

Zwieńczeniem wizyty była uroczystość na placu apelowym, gdzie miały miejsce stałe elementy – przegląd pododdziałów, awanse dla wyróżniających się żołnierzy i defilada. Czuliśmy się wyróżnieni, gdyż nasi kadeci stali „ramię w ramię” z żołnierzami z patronackiej jednostki.

Naszymi uczniami dowodził Adrian Wiecheć, a w poczcie sztandarowym wystąpili Krystian Krawiec, Patrycja Kuduk i Natalia Strojek.

Małgorzata Korzystka