PODKARPACKI KONKURS MATEMATYCZNY

W sobotę 6 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Łańcucie odbył się etap powiatowy XVI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Lei. Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Łącznie do zawodów matematycznych przystąpiło 36 uczniów z następujących szkół: I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Nr 3, Zespół Szkół Nr 2 w Łańcucie oraz Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Żołyni. Rozgrywki odbywały się na dwóch poziomach: I – uczniowie klas pierwszych liceum i pierwszych i drugich technikum, II – uczniowie drugich klas liceum i trzecich technikum.

Prace uczniów zostały poprawione w tym samym dniu przez komisję złożoną z nauczycieli uczniów przystępujących do konkursu, a więc nauczycieli szkół powiatu.

Na poziomie I najlepszymi okazali się:

1.Nietrzeba Ilona – ZS 2 Łańcut

Górak Artur - I LO Łańcut

2.Czwórnóg Jakub – I LO Łańcut

3.Socha Arkadiusz – II LO Łańcut

Na poziomie II największą liczbę punktów otrzymali:

1.Stryczek Karol – I LO Łańcut

2.Rut Wojciech – II LO Łańcut

3.Gdula Radosław – I LO Łańcut

Serdecznie dziękuję nauczycielom za poświęcony czas i pracę w komisji, a uczniom życzę dalszych sukcesów.

Przewodnicząca etapu powiatowego

mgr Małgorzata Wiatr