Dzień Patrona 2016

Dnia 21.03.2016 roku obchodziliśmy święto naszej szkoły. W tym roku Dzień Patrona połączony był ze świętowaniem pierwszego dnia wiosny. Z tej okazji nie mieliśmy zwykłych zajęć lekcyjnych.

Dzień rozpoczęliśmy od zaprezentowania dla tegorocznych maturzystów oferty szkół wyższych. Każda szkoła miała bardzo ciekawą ofertę i starała przybliżyć nam jak najwięcej informacji o swoich kierunkach kształcenia i zawodach, które można zdobyć po jej ukończeniu. Szkoły, które zaprezentowały się to: Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, a także TEB Edukacja - szkoły medyczne i szkoły policealne oraz Centrum Nauki i Biznesu „Żak”.

Pozostałe klasy w tym czasie miały godzinę poświęconą naszemu patronowi i obejrzały poświęcony jego osobie i twórczości ciekawy film. Następnie wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć montaż słowno-muzyczny przypominający historię naszej szkoły oraz życie i twórczość Jana Kochanowskiego. Po zakończonym występie niektórzy udali się, aby zaprezentować swoją wiedzę na konkursie o szkodliwości dopalaczy zorganizowanym w porozumieniu z Komendą Policji w Łańcucie przez panią pedagog Agnieszkę Chmurę – Ruszel. Widziano także Marzannę, niestety spacerowała po szkole, stąd prognoza zimnych dni.

Natalia Kalamarz III La