Duży sukces naszych uczniów

Dnia 12 kwietnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie odbył się Powiatowy Konkurs Literacki pt. ,,Szekspir niejedno ma imię", zorganizowany z okazji Światowego Roku Williama Szekspira. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3LA w składzie: Natalia Kalamarz, Gabriela Myśliwiec oraz Sabina Biedka. Dziewczyny zaprezentowały się rewelacyjnie. Zajęły pierwsze miejsce pokonując przy tym reprezentacje I Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka oraz Zespołu Szkół nr 3 ( Ekonomik ).

Trzeba wspomnieć, że rywalizacja była bardzo zacięta. Wszystkie grupy popisały się świetną wiedzą o życiu i twórczości Szekspira. Kapitanowie drużyn wylosowali po sześć pytań i każda z drużyn miała 3 minuty na przygotowanie odpowiedzi i zaprezentowanie ich. Kolejnym zadaniem było odgadnięcie z jakiego utworu Szekspira pochodzi wylosowany cytat. Nasze uczennice jako jedyne poradziły sobie z tą konkurencją. Na koniec każda grupa miała do zaprezentowania wiadomość SMS jaką mogliby sobie przekazać bohaterowie dramatów Szekspira. Każda grupa wypadła rewelacyjnie. Liczył się pomysł, dowcip i prezentacja. W tej konkurencji nasze dziewczyny również wypadły najlepiej. W czasie przerwy na obrady jury dziennikarze z gazety Łańcut Gada przeprowadzali wywiady z uczestnikami konkursu. Na koniec ogłoszono wyniki i wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Sabina Biedka III La