Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ta szkoła da się lubić… czyli o tym, jak świętowaliśmy Dzień Nauczyciela

Ta szkoła da się kochać

Ta szkoła da się lubić

Tutaj wiedzę można znaleźć

Tutaj nudę można zgubić…

Tę piosenkę usłyszeliśmy wczoraj wielokrotnie podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela, gdyż była ona mottem przewodnim całej uroczystości. Cieszy fakt, że śpiewali ją nie tylko występujący ale również licznie zgromadzona publiczność.

Program przygotowali uczniowie z klasy 1 LA  oraz 2 LA pod czujnym okiem dwóch pań Małgosiek. W rolę prowadzącej wcieliła się Joasia, a na klawiszach dzielnie akompaniował nam Artur.

 

Jako pierwsi zaprezentowali się szkolni luzacy , którzy w nietypowy sposób, bo w rytmie rap, przypomnieli historię polskiej oświaty. Następnie posłuchaliśmy zwierzeń uczennicy o jej nocnym koszmarze- strasznej zamianie w nauczyciela i bezradności w obliczu zagrożeń czyhających ze strony uczniów. Dalej do akcji wkroczyły urocze prezenterki  telewizji  publicznej z najświeższymi informacjami z dziedziny oświaty. Wreszcie przedstawiliśmy uczniowskie skojarzenia z realiami życia szkolnego.

W tym miejscu pozwolimy sobie jedno z trafniejszych przypomnieć.

Nasze świadectwa – Ludzie ludziom zgotowali ten los!!!

Na zakończenie popłynęły z ust uczniów piękne życzenia dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i wszystkich Pracowników szkoły. A natchnieniem dla składających życzenia był sam mistrz Kochanowski.

Dziś zaiste jest okazja, iżby wyrazić nasze podziękowanie

za uprawę tegoż ugoru, jakim są nasze uczniowskie  czerepy.

Niech więc  Waćpaństwu snuje się żywot w pomyślności,

a fortuna niech nie omija Waszego domostwa.

Ty zaś, szlachetne zdrowie, ulubuj sobie pracowników

tej prześwietnej instytucji oświatowej

i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły.

 

Małgorzata Korzystka

Zdjęcia można pooglądać   tutaj

Joomla Templates - by Joomlage.com