Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Styczeń miesiącem zmagań konkursowych

W Nowy rok 2018 wkroczyliśmy z impetem. Pełni ambicji, nowych marzeń i postanowień. Zapewne przyczyniło się to do tak licznego uczestnictwa uczniów w naszych szkolnych konkursach.

Na początek 9 stycznia odbył się I etap Konkursu Wiedzy Technicznej. W etapie szkolnym udział wzięło 52 uczniów z 5 klas. Do następnego etapu zakwalifikowali się:

Krzysztof Nycz - 29 pkt              

Karol Saj - 26 pkt

Ilona Nietrzeba - 26 pkt

W piątek 12 stycznia uczniowie z drugiej i trzeciej klasy liceum zmagali się z mapą Beskidu Sądeckiego w kolejnej edycji konkursu geograficznego „Mistrz mapy topograficznej”.

Tym razem najlepszym w interpretacji mapy okazał się uczeń z klasy 2 LA Kamil Widliński -gratulujemy mistrzu! Miejsce II zajął Kamil Wysocki z 3 LA a miejsce III Aneta Stawarz z 3 LA.

W naszej szkole poznajemy nie tylko Polskę, ale i świat. Następny konkurs poprzedzony był spotkaniem z podróżnikiem z organizacji „Trzask” panem Maciejem Krasem. Spotkanie odbyło się 16 stycznia i wzięły w nim udział klasy 1LA,1TA,1TB i 2 LA. Dzięki dwugodzinnym opowieściom i prezentacji pana Macieja - Tajlandia okazała się dla nas nie tak daleka. Efektem poznawania tego kraju był konkurs geograficzno-historyczny „Niesamowita Tajlandia”. Uczestniczyło w nim 30 uczniów a zwycięzcami zostali: I miejsce Patryk Babiarz 2 LA, II miejsce Weronika Olechowska 2 LA i III miejsce Weronika Kubis 1 LA.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Halina Kloc

Joomla Templates - by Joomlage.com