Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sukces w Olimpiadzie historycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

"Ten kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
                                  nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
                                  ani prawa do przyszłości"
                                                                                              Józef Piłsudski

 

          Ogólnopolska Olimpiada Tematyczna „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” jest przedsięwzięciem o wieloletniej tradycji, skierowanym do uczniów szkół  ponadgimnazjalnych. Obejmuje swoją tematyką historię Polski i dzieje oręża polskiego ze szczególnym uwzględnieniem znajomości broni i barwy, architektury obronnej, topografii wojskowej, heraldyki, falerystyki, formacji wojskowych oraz ich dowódców.

Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Olimpiada rozgrywana jest w czterech etapach a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie.

Zawody rozgrywane w roku szkolnym 2017–2018 noszą tytuł – O Niepodległość i granice Rzeczpospolitej w latach 1887–1922.

Z olbrzymią przyjemnością i dumą chcemy podzielić się informacją, że uczeń klasy 2 TB Karol Saj, który przeszedł etap szkolny, międzyszkolny, okręgowy, w dniu wczorajszym, to jest 22.03.2018 r. przystąpił do I części zawodów centralnych. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu.  

 

Joomla Templates - by Joomlage.com