„Wsparcie szkolnictwa zawodowego w Powiecie Łańcuckim"

Powiat Łańcucki zaprasza do udziału w projekcie

pn. „Wsparcie szkolnictwa zawodowego w Powiecie Łańcuckim”

realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego  na lata 2014-2020, Osi priorytetowej IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działania 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

Uczniowie, uczennice szkół ponadgimnazjalnych

Powiatu Łańcuckiego

Z przyjemnością informujemy, że Powiat Łańcucki z dniem 8 października 2018 r. rozpocznie nabór uczestników projektu pn. „Wsparcie szkolnictwa zawodowego w Powiecie Łańcuckim” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego  na lata 2014-2020, Osi priorytetowej IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działania 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

Wartość projektu: 1 580 421,27 zł, w tym:

wysokość wkładu Unii Europejskiej: 1 343 358,07 zł.

Okres realizacji projektu: 1.10.2016 r. – 31.10.2019 r.

Cel projektu: poprawa jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w 3 szkołach i 1 placówce oświatowej Powiatu Łańcuckiego w celu wzrostu zatrudnienia absolwentów szkół zawodowych w okresie do 31.10.2019 r.

Kto może zostać uczestnikiem projektu:

Uczestnikiem projektu może zostać:

uczeń/uczennica uczący/a się w szkole objętej projektem tj.;

• Zespół Szkół Nr 2 im. J. Kochanowskiego w Łańcucie, ul. Podzwierzyniec 41, 37-100 Łańcut: Technikum Nr 1,  Szkoła Branżowa  I stopnia Nr 1,
  • Zespół Szkół Nr 3 im. M. Kopernika w Łańcucie, ul. Farna 10, 37-100 Łańcut: Technikum Nr 2, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 2, Szkoła Branżowa  I stopnia Nr 2,
  • Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie, ul. Armii Krajowej 51, 37-100 Łańcut: Technikum Nr 3, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 3, Szkoła Branżowa  I stopnia Nr 3.

Zakres wsparcia dla uczniów/uczennic w roku szkolnym 2018/2019

Formy wsparcia dla uczniów/uczennic:

Zespół Szkół Nr 2 im. J. Kochanowskiego w Łańcucie:

1. 1.płatne praktyki i staże zawodowe (w okresie wakacji),
  • operator wózków widłowych,
  • spawacz,
  • programista – obrabiarek CNC.

Zespół Szkół Nr 3 im. M. Kopernika w Łańcucie:

1. 1.staże zawodowe (w okresie wakacji),
  2. 2.kursy:
  • e-sklep tworzenie sklepu internetowego,
  • pielęgnacja twarzy, dekoltu i szyi.

Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie:

1. 1.płatne praktyki i staże zawodowe (w okresie wakacji),
  • operator wózków widłowych,
  • spawacz,
  • florystyka,
  • diagnostyka pojazdów samochodowych,
  • wykorzystanie skanerów laserowych do pomiarów geodezyjnych.

Rekrutacja uczestników/uczestniczek projektu w roku szkolnym 2018/2019 będzie prowadzona w Biurze projektu w  I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza, ul. Mickiewicza 3, 37-100 Łańcut, pokój nr 2, w godz. 7.00 - 15.00, tel. 17 225-69-99, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w terminie: 08.10.2018 r. –  19.10.2018 r.

Jeśli jesteś zainteresowany/-a uczestnictwem w projekcie, zapoznaj się z  Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.

Warunkiem zakwalifikowania uczestnika/uczestniczki do projektu jest spełnienie wymagań kwalifikacyjnych określonych w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie oraz  złożenie dokumentów rekrutacyjnych w wyznaczonym terminie.

Udział w projekcie jest bezpłatny

deklaracja_uczestnictwa_zal_nr_5.doc

regulaminu_rekrutacji_i_uczestnictwa.docx