Dzień Patrona

W czwartek 7 lutego 2013 roku Jan Kochanowski, patron naszej szkoły, obchodził swoje święto. Z tej okazji dyrektor szkoły mgr inż. Bogusław Blajer odwołał zajęcia lekcyjne, a w zamian tego samorząd szkolny zorganizował konkursy a panie Agnieszka Chmura- Ruszel i Magdalena Styś- Litwin przygotowały i przeprowadziły wybory Miss w naszej szkole.

Wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej o godz. 9.00 i tam rozpoczęły się uroczystości. Najpierw odbyły się wybory Miss. Do konkursu przystąpiło 12 kandydatek: uczennica z IV TB- Renata i z I TB- Klaudia oraz uczennice z klasy: III LA- Gabriela i Renata; II LA-Patrycja, Gosia i Justyna; I LA- Patrycja, Paulina, Jowita  oraz Sylwia.

Do półfinału jury w składzie: dyrektor Bogusław Blajer,  prof. Magdalena Styś-Litwin, prof. Grzegorz Kolasa, prof. Krzysztof Kwolek oraz Michał Łyko wytypowali 5 uczennic. Ostatecznie 2 Vice Miss została Gosia Pawluk, Vice Miss- Patrycja Żołyniak.

Mianem "Miss Śrub" została nazwana Gabriela Bar z kl. III LA. W międzyczasie całą szkołą zatańczyliśmy taniec, który bardzo pokochaliśmy na szkolnych przerwach- „Belgijkę”.

Następnie został pokazany film o życiu i miłości Jana Kochanowskiego do literatury. Po zakończonych uroczystościach na sali gimnastycznej, informatycy przygotowali konkursy w swoich pracowniach. Można było grać w CS-a i Mine Crafta. Wyświetlano również filmy, czyli „dla każdego coś dobrego”. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni jednorazowymi kuponami zwalniającymi z pytania :)

Zdjęcia można pooglądać   tutaj