Zwycięstwo Gimnazjum Nr 2 w Turnieju Piłki Nożnej!

Tradycją stało się już organizowanie przez nasze szkolne stowarzyszenie, zawodów piłki nożnej dla gimnazjów z miasta Łańcuta i powiatu łańcuckiego, pod hasłem „Młodzi nie tylko kibicują, ale i grają”.  Zgłosiło się 6 drużyn: Gimnazjum w Białobrzegach, Gimnazjum w Czarnej, Gimnazjum w Rakszawie, Gimnazjum w Wysokiej oraz Gimnazjum Nr 1 i Nr 2 w Łańcucie. Niestety, Rakszawa na zwody nie dojechała.

Turniej odbył się 27 kwietnia, na boisku „Orlik” w Łańcucie, przy pięknej, słonecznej pogodzie. Już od pierwszych chwil meczu, widać było pełne zaangażowanie, umiejętności i predyspozycje zawodników. Mecze trwające po 15 minut sędziowali na przemian: p. Jarosław Kaszuba i p. Marek Surówka.

Bój o I miejsce stoczyły gimnazja z Łańcuta. Ostatecznie Gimnazjum Nr 2 pokonało Gimnazjum Nr 1 - 4:3. III miejsce przypadło dla Białobrzeg. Zwycięzcy otrzymali puchary, piłki nożne oraz pamiątkowe dyplomy. Miejsce IV zajęła drużyna z Wysokiej, a V – Gimnazjum z Czarnej.

W zawodach przyznano tytuł „Najlepszego bramkarza” dla Bartłomieja Wróbla z Gimnazjum Nr 2 Łańcucie oraz „Najlepszego zawodnika” dla Mateusza Rospond z Gimnazjum Nr 1 w Łańcucie. Najwięcej emocji wywołał jednak konkurs na króla strzelców, gdyż o ten tytuł rywalizowało aż czterech graczy (Mateusz Stafa, Mariusz Cisek, Grzegorz Słonina i Mateusz Rospond), którzy w turnieju strzelili po 5 bramek. O wyborze najlepszego strzelca zadecydował zatem konkurs rzutów karnych, w którym zwyciężył Grzegorz Słonina z Gimnazjum w Wysokiej otrzymując zasłużony tytuł „Króla strzelców”. Najlepsi otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy, które wręczał Dyrektor Szkoły p. Bogusław Blajer.

Opiekunom drużyn serdecznie dziękujemy za przygotowanie młodzieży i opiekę, a zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

M. Rospond

Zdjęcia można pooglądać tutaj i tutaj