VIII Powiatowe Targi Edukacyjne

6 Maja br. na boiskach Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odbyły się VIII Powiatowe Targi Edukacyjne.

Nasza szkoła, jak co roku brała w nich udział.  Przygotowaliśmy pokazy na „targowej” scenie i dwa stoiska:

• Stoisko „wojskowo-policyjne” przedstawiające liceum wojskowe i policyjne, technikum wojskowe, informatyczne i teleinformatyczne. Dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji w Łańcucie gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia wnętrza i wyposażenia radiowozu zaparkowanego przy stoisku.

• Stoisko „cywilne” związane z kierunkami: mechatronik, elektronik, mechanik i Z NASZYM NOWYM KIERUNKIEM - technik urządzeń i systemów energii odnawialnej oraz zostały zaprezentowane kierunki zasadniczej szkoły zawodowej.

Nasza młodzież z kierunków wojskowych i policyjnych zaprezentowała się na „targowej” scenie poprzez:

- Pokaz marżonetek - Marżonetki występują na pokazach estradowych i paradach ulicznych, prezentując choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestr dętych, żonglując i podrzucając przy tym pałeczki marżonetkowe.

- Pokaz musztry paradnej - szczególna odmiana musztry formacji zmilitaryzowanych (zazwyczaj wojskowych), opracowywana na potrzeby pokazów publicznych (parad).

- Instruktażowy pokaz sztuk walki i elementów samoobrony  i humorystyczną scenkę w barze z wykorzystaniem tych sztuk walki. Na koniec po pokazie samoobrony, uczennice z klasy policyjnej dokonały profesjonalnego ,,zatrzymania’’ biorących udział w pokazie uczniów. ; - )

Zdjęcia można pooglądać tutaj

Sylwester Gałuszka