XX lat 21 Brygady Strzelców Podhalańskich

25 maja br. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich obchodziła swoje święto. Tegoroczne obchody były wyjątkowe ze względu na XX jubileusz powstania jednostki. W uroczystościach wzięło udział wielu cenionych gości z Podkarpacia i Podhala. Nie mogło tam również zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. Wychowankowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w "Pikniku Wojskowym" na Bulwarach Miejskich w Rzeszowie.

Młodzież miała możliwość zobaczyć sprzęt wojskowy jakim dysponuje 21 Brygada, pokazy wyszkolenia żołnierzy, występy zespołów i solistów oraz musztrę paradną na koniach z elementami popisów kaskaderskich w wykonaniu "Szwadronu Podkarpacia". Główną atrakcją pikniku był koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego  Wojska Polskiego pod batutą ppłk Adama Czajkowskiego. Wystąpiły także zespoły z klubów wojskowych 21 BSP oraz zespół "Czasza" z Krakowa z 6 Brygady Powietrznodesantowej.

Podczas spotkania z żołnierzami uczniowie mogli również zasięgnąć informacji na temat 21 BSP, a także Narodowych Sił Rezerwowych, jak i o samej służbie w wojsku.