Egzamin z Przysposobienia Wojskowego

Przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas maturalnych - Liceum i Technikum, przystąpili do egzaminu końcowego z Przysposobienia Wojskowego. Egzamin składał się z następujących części: strzelanie z kbks-u, strzelanie z broni pneumatycznej, pływanie, bieg na 1000m, tor sprawnościowy, podciąganie na drążku (chłopcy), „pompki” (dziewczęta), bieg na orientację, test teoretyczny. Po każdym etapie uczestnicy otrzymywali punkty w zależności od uzyskanego wyniku. Najbardziej wyczerpujący był bieg na orientację - każdy uczeń pokonywał samodzielnie trasę liczącą kilkanaście kilometrów.

Liczył się czas i ilość odnalezionych punktów kontrolnych. Na strzelnicy dodatkowo można było spróbować swoich sił w strzelaniu z broni krótkiej. Wszyscy, którzy zaliczyli poszczególne  etapy otrzymają certyfikat potwierdzający  zakończenie szkolenia z Przysposobienia Wojskowego. Egzamin odbywał się pod patronatem 1 batalionu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich   w Rzeszowie.Nie wszyscy musieli zdawać egzamin, aby otrzymać certyfikat. Osoby, które w trakcie nauki zdobyły Złotą Odznakę Wzorowego Kadeta uzyskały certyfikat z oceną celującą. Są to: Renata Filip, Agnieszka Ożga, Ewelina Cichoń, Kamil Żmuda, Michał Miodunka. Gratulujemy!