SAMORZĄD PO UCZNIOWSKU

29 października uczestniczyliśmy w kolejnym szkolnym „Dniu Samorządności”, zorganizowanym pod hasłem: „Wiem, jestem i działam” w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Uroczystość rozpoczął dotychczasowy opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Dariusz Dziki. Następnie na scenie pojawił się starosta Powiatu Łańcuckiego p. Adam Krzysztoń, który przypomniał  zmiany, jakie zaszły na terenie powiatu za sprawą środków z Unii Europejskiej. Głos zabrał również obecny na naszej uroczystości poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej p. Kazimierz Gołojuch.

W wyborach do Samorządu Uczniowskiego wystartowało aż 21 kandydatów, reprezentujących wszystkie klasy uczące się w szkole. Niektórzy uczniowie zdobyli się na odwagę i postanowili osobiście wystąpić na scenie. Pozostali przygotowali prezentacje i rozpoczęło się głosowanie na swoich faworytów.

Równocześnie na scenie miał miejsce konkurs dla gimnazjalistów na temat wiedzy o samorządzie terytorialnym. W zmaganiach uczestniczyły trzy drużyny, reprezentujące szkoły z: Albigowej i Rakszawy oraz Gimnazjum nr 2 z Łańcuta. Po dwóch rundach konkursowych najlepsze okazały się uczennice z Gimnazjum w Albigowej.

W trakcie imprezy mogliśmy podziwiać pokaz mody „śmieciowej” w wykonaniu naszych starszych koleżanek i kolegów. Następnie ośmioosobowa grupa uczniów pokazała na scenie umiejętności z zakresu samoobrony. Czas umilały nam także utwory muzyczne w wykonaniu: D. Grządziela i D. Ilasza z kl. 3 TA oraz szkolny kabaret w składzie: K. Galiński, M. Wiśniowski, D. Sobejko, M. Misztal, S. Gałuszka, K. Hryń i K. Krupa. Każdy z uczniów mógł również skorzystać ze smacznego poczęstunku, przygotowanego przez każdą z klas.

W szkolnych wyborach głosowało w sumie 244 uczniów. Opiekunami samorządu zostali: p. Krzysztof Kwolek (88 głosów) i p. Renata Chudzicka (86 głosów). Skład Samorządu Uczniowskiego, wybranego na kolejną dwuletnią kadencję prezentuje się następująco: przewodniczący - Sebastian Ołeszko z kl. 2LA (127 głosów), zastępca przew. - Paulina Niedziela z kl. 2LA (121 gł.), skarbnik - Iwona Romanik z kl. 1TB (109), Dominika Wojtas z kl. 2LA (103) i Jakub Kolek z kl. 2TB (87).

Filmy można pooglądać   tutaj

P. Kuduk, A. Sikora, W. Włodyka z kl. 1 TB