Odwiedziny w przedszkolach

Tradycją stało się już, że z okazji święta Odzyskania Niepodległości uczniowie klas mundurowych odwiedzają dzieci z łańcuckich przedszkoli. Tak też stało się i w tym roku. W piątek 15 listopada udaliśmy się do Przedszkola Nr 4 i Przedszkola Nr 5. Dodatkową atrakcją była ekipa telewizji Rzeszów, która w tym dniu nagrywała program o działalności klas mundurowych naszej szkoły.  W trakcie spotkania  uczniowie rozmawiali z dziećmi o symbolach narodowych i wojskowych oraz o uroczystościach patriotycznych.  Przekazywali również wiadomości dotyczące Wojska Polskiego, działań żołnierzy w czasie pokoju. Uczniowie podzielili się wiedzą na temat naszej jednostki patronackiej jaką jest 1 batalion 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz odśpiewali hymn 21 BSP.

Dzieci mogły zobaczyć różne rodzaje mundurów wojskowych i policyjnych.  Nasi młodsi koledzy bardzo aktywnie uczestniczyli w tego typu spotkaniu. Dla uczniów ZS 2 było to także ciekawe przeżycie: mogli wykazać się cierpliwością, pomysłowością i umiejętnością pracy z dziećmi. Główną rolę odegrał Łukasz Gorący z klasy 2 La, który swoją postawą zaskoczył wszystkich.  W spotkaniu uczestniczyli również: Dominika Wojtas, Natalia Mleczko, Monika Frączek, Sylwia Skóra, Agata Skóra, Daniel Baryła, Krzysztof Fedyk, Sebastian Ołeszko, Artur Lelek, Wioletta Stachurska, Grzegorz Świzdor, Simona Kołodziej, Sylwia Lepionka, Gabriela Tasior (wszyscy z klasy 2 La),  Krystian Krawiec i Mateusz Szpylma z klasy 1 Tb oraz opiekun grupy Renata Lepak.